Powiększone brodawki

Dzień dobry! Od wczoraj bolą mnie sutki - są bardzo wrażliwe i opuchnięte. Od prawie 4 lat przyjmuję doustną antykoncepcję, jednak to opakowanie zaczęłam w 2 dniu po skończonej miesiączce (czyli w środę 21 października powinnam wziąć pigułkę, a wzięłam ją w piątek, 23, po południu - nie wzięłam ze sobą recepty i nie mogłam kupić w środę). Dodam jeszcze, że w środę albo w czwartek wieczorem kochaliśmy się przy użyciu prezerwatywy i w tę sobote, czyli 7 listopada, też się kochaliśmy, ale bez prezerwatywy i bez wytrysku w środku, i tego samego dnia wieczorem wymiotowałam. Planuję wziąć jeszcze dzisiaj i jutro pigułkę, tak żeby mieć normalną 7-dniową przerwę w te dni, co do tej pory, czyli zaczynając od środy, i w środę rozpocząć kolejne opakowanie. Strasznie bolą mnie sutki i mam powiekszone brodawki... Czym jest spowodowane takie zachowanie mojego organizmu? Ciąża to nie jest, prawda??? Proszę o pilną odpowiedź. Dziekuje za odpowiedź, którą od Panstwa dostałam. Okres pojawił się planowo, trwał tyle co zwykle i był chyba tak samo obfity jak zwykle. Dla pewności zrobiłam jeszcze kropelkowy test ciążowy w ostatnim dniu przerwy i test był negatywny - zrobiłam go rano, co prawda nie przy pierwszym wydaleniu moczu, ale rano. Niepokoją mnie jednak moje brodawki - wydają się być trochę większe - czy to normalne świeżo po miesiączce? Dodam jeszcze, że rozpoczęłam nowe opakowanie.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opóźnienie przyjęcia tabletki z nowego opakowania obniża skuteczność antykoncepcyjną leku - proszę więcej tak nie robić!

Bolesność i powiększenie sutków bywa skutkiem ubocznym zażywania tabletek antykoncepcyjnych, ale występuje zazwyczaj przy rozpoczęciu stosowania antykoncepcji hormonalnej lub na początku stosowania nowego preparatu. Bolesność i powiększenie sutków może być też objawem sugerującym ciążę.  Proszę powtórzyć test ciążowy. W razie utrzymywania się objawów przez następne kilka dni, proszę udać się do lekarza.

Pozdrawiam!