Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powiększone brodawki

Dzień dobry! Od wczoraj bolą mnie sutki - są bardzo wrażliwe i opuchnięte. Od prawie 4 lat przyjmuję doustną antykoncepcję, jednak to opakowanie zaczęłam w 2 dniu po skończonej miesiączce (czyli w środę 21 października powinnam wziąć pigułkę, a wzięłam ją w piątek, 23, po południu - nie wzięłam ze sobą recepty i nie mogłam kupić w środę). Dodam jeszcze, że w środę albo w czwartek wieczorem kochaliśmy się przy użyciu prezerwatywy i w tę sobote, czyli 7 listopada, też się kochaliśmy, ale bez prezerwatywy i bez wytrysku w środku, i tego samego dnia wieczorem wymiotowałam. Planuję wziąć jeszcze dzisiaj i jutro pigułkę, tak żeby mieć normalną 7-dniową przerwę w te dni, co do tej pory, czyli zaczynając od środy, i w środę rozpocząć kolejne opakowanie. Strasznie bolą mnie sutki i mam powiekszone brodawki... Czym jest spowodowane takie zachowanie mojego organizmu? Ciąża to nie jest, prawda??? Proszę o pilną odpowiedź. Dziekuje za odpowiedź, którą od Panstwa dostałam. Okres pojawił się planowo, trwał tyle co zwykle i był chyba tak samo obfity jak zwykle. Dla pewności zrobiłam jeszcze kropelkowy test ciążowy w ostatnim dniu przerwy i test był negatywny - zrobiłam go rano, co prawda nie przy pierwszym wydaleniu moczu, ale rano. Niepokoją mnie jednak moje brodawki - wydają się być trochę większe - czy to normalne świeżo po miesiączce? Dodam jeszcze, że rozpoczęłam nowe opakowanie.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Opóźnienie przyjęcia tabletki z nowego opakowania obniża skuteczność antykoncepcyjną leku - proszę więcej tak nie robić!

Bolesność i powiększenie sutków bywa skutkiem ubocznym zażywania tabletek antykoncepcyjnych, ale występuje zazwyczaj przy rozpoczęciu stosowania antykoncepcji hormonalnej lub na początku stosowania nowego preparatu. Bolesność i powiększenie sutków może być też objawem sugerującym ciążę.  Proszę powtórzyć test ciążowy. W razie utrzymywania się objawów przez następne kilka dni, proszę udać się do lekarza.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy