Co może powodować ból sutków?

Dzień dobry! Od wczoraj bolą mnie sutki - są bardzo wrażliwe i opuchnięte. Od prawie 4 lat przyjmuję doustnę antykoncepcję, jednak to opakowanie zaczęłam w 2 dniu po skończonej miesiączce (czyli w środe 21 października powinnam wziąć pigułkę, a wzięłam ją w piątek, 23, popołudniu - nie wzięłam ze sobą recepty i nie mogłam kupić w środę). Dodam jeszcze, że w środe albo w czwartek wieczorem kochaliśmy się przy użyciu prezerwatywy i w tę sobote, czyli 7 listopada, też się kochaliśmy, ale bez prezerwatywy i bez wytrysku w środku, i tego samego dnia wieczorem wymiotowałam. Planuję wziąć jeszcze dzisiaj i jutro pigułkę, tak żeby mieć normalną 7-dniową przerwę w te dni, co do tej pory, czyli zaczynając od środy, i w środę rozpocząć kolejne opakowanie. Strasznie bolą mnie sutki i mam powiekszone brodawki... Czym jest spowodowane takie zachowanie mojego organizmu? Ciąża to nie jest, prawda??? Proszę o pilną odpowiedź.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Jeśli zamiast 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych zrobiła Pani przerwę 9-dniową, to, niestety z dużym prawdopodobieństwem, działanie antykoncepcyjne mogło być zaburzone! W takiej sytuacji prawdopodobieństwo ciąży jest spore. Z drugiej strony pisze Pani, że albo zabezpieczała się Pani prezerwatywą, albo nie doszło do wytrysku... Jedno jest pewne: przed rozpoczęciem kolejnego opakowania powinna Pani wykluczyć ciążę - przy pomocy testu ciążowego lub podczas wizyty u lekarza.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty