Powiększone stercze o niejednorodnym wzmocnieniu
Miałem ostatnio robiony TK i miedzy innymi był wynik dotyczący stercza a mianowicie powiększone stercze o niejednorodnym wzmocnieniu czy to coś groznego bo lekarz powiedział że wszystko w porządku. PSA miałem 1,8 , leczę się u urologa 1,5 roku i biorę omnic .W poprzednich 2-ch TK też było powiększnie ale o jednorodnym wzmocnieniu. Proszę o odpowiedz na moje pytanie.

MĘŻCZYZNA, 57 LAT ponad rok temu
Witam, szczerze mówiąc nie bardzo wiem po co robi Pan TK gruczołu krokowego. Niejednorodne czy też jednorodne wzmocnienie nie są elementami, które w badaniu tego narządu świadczą o jakiejś chorobie. W diagnostyce RAKA stercza wykonuje się badania bardziej szczegółowe, ale nie CT a rezonans magnetyczny (MRN). Myślę, że przy PSA 1,8 Pańskie obawy są co najmniej przesadzone. Pozdrawiam RH