Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powiększone węzły chłonne - czy mogę na coś zachorować?

Przepraszam, być może, że piszę jeszcze raz ten sam wątek, ale nie wiem, czy poprzedni został dodany. Mam 18 lat. Od 8 dni zauważyłem powiększenie węzłów chłonnych na szyi. Powiększają się powoli, a po większym wysiłku twardnieją. Nie mam objawów przeziębienia, co mogłoby tłumaczyć powiększenie, węzły mają wielkość ok. 1-1,5 cm. Czytałem dużo o białaczkach i zauważyłem, że w nocy jakbym bardziej się pocił i męczył. 1 października miałem badanie krwi i wynik był pozytywny. Czy jeśli węzły będą utrzymywały się w tej wielkości lub rosły przez długi czas, może dojść do białaczki lub jakiś innych chorób? Może to nic groźnego, ale chciałbym się upewnić.
18 LAT ponad rok temu

Jak leczyć alergię?

Szacuje się, że na choroby alergiczne cierpi prawie 15 mln Polaków. Jakie są skuteczne metody walki z tą dolegliwością, tłumaczy prof. Piotr Kuna, alergolog.

Witam serdecznie!

Węzły chłonne szyjne często bywają niespecyficznie powiększone. Zwykle powiększają się pod wpływem czynników infekcyjnych, co nie zawsze oznacza, że występują konkretne objawy infekcji.

Proponuję wizytę u lekarza, który zbada Pana i oceni węzły chłonne (nie tylko szyjne, ale także pozostałe) i w razie konieczności zaleci dodatkowe badania. Powiększenie węzłów chłonnych nie jest powodem wystąpienia białaczki lub innych chorób.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy