Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powiększone węzły chłonne po ekstrakcji zęba

Witam. Wiem że na ten temat już dużo było pisane... ok 4 dni temu mialem usuniętą ósemke dolną... od 2 dni biorę dalacin 0.3, no i ketanol... po stronie zęba który był wyrwany mam znacznie powiekszone węzły chłonne dość widoczne z zewnątrz... do tego bolą przy dotykaniu no i mega ciężko jet połykać ślinę czy cokolwiek innego... poza tym opuchlizna zaczyna postepować w kierunku podbródka... czy to normalny stan po wyrwaniu ósemki? w za 4 dni lecę za granice jest szansa ze to minie do tego czasu?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Obawiam się,że potrzebna jest pilna kontrola pozabiegowa i wykonanie aktualnego pantomogramu - możliwa jest też zmiana antybiotyku.Pilne!

Stomatolog, chirurg stomatologiczny i chirurg szczękowo-twarzowy.
0

Witam serdecznie,
Proszę jak najszybciej udać się do lekarza wykonującego zabieg i zrobić zdjęcie panoramiczne, a najlepiej tomografię. Może to być zarówno ciężka reakcja organizmu na usunięcie ósemki (co jest skomplikowanym zabiegiem i może tak przebiegać w przypadku osłabionej odporności), jak i postępujący stan zapalny.
Stan u Pana nie jest stanem normalnym - pamiętajmy, aby zawsze w przypadku dolegliwości budzących niepokój po jakimkolwiek zabiegu, w pierwszej kolejności należy się kontaktować ze swoim lekarzem!

Stomatolog, absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy