Powiększony brzuch po każdym posiłku u 21-latki

Witam. Mam 21lat ważę 47kg przy wzroście 159cm. Mam problem ze swoim brzuchem ponieważ od kilku lat nieustannie po każdym zjedzonym posiłku nawet najmniejszym mój brzuch nabiera formy tzw piłki. Posiłki staram się jeść regularnie oraz ograniczyłam niezdrowe jedzenie i słodycze. Bardzo mnie to zastanawia ponieważ budowę ciała mam naprawdę szczupłą tylko przeszkadza mi ten niesforny brzuch.Proszę o jakieś porady czy gdzieś się udać ? Co jeść ? Może mój organizm nie przyjmuje różnych produktów?

Witam serdecznie,

Należałoby obserwować po jakich produktach ma Pani wzdęty brzuch, co Pani może szkodzić. Ogólnie rzecz biorąc wzdęcia występują po kalafiorze, brokułach, roślinach strączkowych, cebuli, zbyt dużej ilości błonnika, produktach mlecznych.
Należy również przestrzegać zasad zdrowego odżywiana i jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk