Czy picie octu może opóźniać miesiączkę?

pije ocet jablkowy już od tygodnia miesiaczka mi się spoznia robiłam test ale wyszedł negatywnie czy przez picie octu może się spoznic miesiaczka?

Witam serdecznie,

Jeżeli wprowadziła Pani do diety ocet jabłkowy, a nie inne drastyczne zmiany to nie widzę zależności w braku miesiączki. Jednak gdy dodatkowo jeszcze Pani zaczęła się drastycznie odchudzać, zmniejszyła kaloryczność posiłków to może być przyczyna zaniku okresu.
Proszę przeanalizować swoją dietę i zastanowić się czy nie jest zbyt nisko kaloryczna. Ułożenie indywidualnej diety, dostosowanej do Pani potrzeb i stylu życia możliwe jest po szczegółowym wywiadzie dietetycznym przeprowadzonym przez specjalistę, ale już dziś mogę wysłać Pani podstawowe zalecenia: Powinien Pani jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk