Nadwaga po urodzeniu dzieci

mam 32 lata ,waga 85 ,wzrost 160,zadne leki odchudzajace nie dzialaja,cwiczyc nie mam sily i czasu ,jesc tez nie jem duzo jakies rady ? jestem zdesperowana mam dosc takiegozycia a jeszcze 3 lata temu nosilam rozm.36-38 60kg wazylam a teraz 44,po dzieciach tak zostalo pomocy prosze

Witam serdecznie,

Z pewnością nie polecam żadnych leków odchudzających, o których Pani wspomina. Najlepszym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów jest odpowiednio zbilansowana i dostosowana do Pani potrzeb dieta, która stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzona sylwetkę oraz aktywność fizyczna która stanowi 30% sukcesu.
Pisze Pani iz nie ma czasu na ćwiczenia, więc skupie sie na diecie choć gorąco polecam aktywność fizyczną. Dzięki ćwiczeniom pobudzi Pani metabolizm, spali zbędne kalorie i wyrzeźbi swoje ciało!!
Ułożenie indywidualnej diety, dostosowanej do Pani potrzeb i stylu życia możliwe jest po szczegółowym wywiadzie dietetycznym przeprowadzonym przez specjalistę, ale już dziś mogę wysłać Pani podstawowe zalecenia: Powinien Pani jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk