Prawidłowa dieta przy ćwiczeniach na brzuch

Witam! Chciałabym się spytać jaką dietę powinnam stosować przy ćwiczeniach na brzuch, pragnę podkreślić , że ważę 51kg mam 18 lat i 174 cm wzrostu

Witam serdecznie,

Na chwile obecna Pani BMI, czyli współczynnik prawidłowej masy ciała wynosi 16,8 co świadczy o niedowadze. Nie powinna Pani z pewnością stosować diety odchudzającej a zdrowo i świadomie się odżywiać. Rozumiem że ćwiczy Pani aby wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie brzucha, więc musi Pani być na bilansie dodatnim czyli dostarczać więcej kcal niz potrzebuje aby zbudować mięśnie. Będę okrutna ale na szkielecie mięśni nie zbudujemy... Chcę tylko Panią uświadomić jak wygląda proces rozrostu masy mięśniowej. Bardzo dużą rolę odgrywa także dieta, która stanowi 70% sukcesu w dążeniu do wymarzonej sylwetki. Ułożenie indywidualnej diety, dostosowanej do Pani potrzeb i stylu życia możliwe jest po szczegółowym wywiadzie dietetycznym przeprowadzonym przez specjalistę, ale już dziś mogę wysłać Pani podstawowe zalecenia: Powinien Pani jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku. Jeżeli ma Pani problemy ze wzdęciami sięgnie Pani po następujące zioła i ekstrakty: kminek, koper włoski, mięta, pietruszka, bazylia, majeranek, tymianek. Nie polecam potraw ciężkostrawnych i wzdymających typu bób, fasola, cebula, soja itp
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk