Redukcja tkanki tłuszczowej bez ćwiczeń

Witam, mam 20 lat, 3 lata temu przeszłam operację skoliozy, jednak nadal nie mogę i nie będę mogła ćwiczyć. W mojej rodzinie wiele osób ma tendencję do tycia, ja również. Mam 150cm wzrostu i ważę 44 kg, więc waga jest prawidłowa, ale na biodrach, pupie i udach odkłada mi się tłuszcz, pomimo lekkiej wagi wyglądam bardzo grubo. Chciałabym móc jakoś wyrzeźbić ciało, ale niestety nie mogę ćwiczyć. Czy są na to inne sposoby?

Witam serdecznie,

Przede wszystkim należy wprowadzić zdrową i zbilansowaną dietę Musi Pani zadbać o regularność posiłków. Należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk