Powiększony brzuch w 8 tygodniu ciąży

dziendobry ja jestem w 8 tygodniu mojej pierwszej ciazy i ostatnio zaopserwowalam ze zacza mi rosnac brzuch czy to normalme juz tak wczesnir

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wzrost obwodu brzucha w ciąży jest zależny od wielu czynników osobniczych, jak ilość tkanki tłuszczowej, mięśni w ścianie brzucha. Zaobserwowanie niewielkiego powiększania brzucha od 8 tygodnia jest zjawiskiem możliwym i nie należy się tym niepokoić.