Powiększony brzuch przy odchudzaniu

mam 180 tyle wzrostu ważę 90,4/90,8 dlaczego nadal mam duży brzuch moje bmi wskazuje prawidłową wagę 80kg,78kg, wiek 26 lat, mężczyzna, czy jak schudnę jeszcze te dziesięć kilo to brzuch będzie mniejszy? Cały czas się odchudzam, zależy mi na konkretach, a nie idź do dietetyka, nie stać mnie, Maciej

Mgr inĹź. Joanna Arciszewska

Witam Panie Macieju,
Zainteresowała mnie Pana wypowiedź.
Jestem dietetykiem i zwyczajnie jestem wyczulona na słowa "odchudzam się" bo każdy interpretuje je w odmienny sposób, a często w sposób błędny. Błędne rozumienie odchudzania to wprowadzenie głodowych porcji. Podał Pan swoją wagę i wzrost - to bardzo mało informacji. Przy wzmiance 'duży brzuch' potrzebuję informacji na temat Pana stosunku WHR (obwód talii do bioder) , który określa typ Pana otyłości. Bardzo by się przydała analiza składu ciała metodą imepedancji bioelektrycznej analizatorem ośmioelektrodowym. Taki pomiar można wykonać albo w profesjonalnym gabinecie dietetycznym albo na siłowni (koszt 20-50zł czas badania około 30 min) Taka analiza okresla jak jest rozłozona tkanka tłuszczowa i pozwala podjąć odpowiednie postępowanie dietetyczne. Założenie , że gdy schudnie Pan 10kg to schudnie również brzuch jest błędem w sztuce i daleko posuniętym brakiem profesjonalizmu. Bardzo przepraszam za taką uwagę, ale to szczera prawda. Każdy rodzaj tkanki tłuszczowej ma swoją własną fizjologię i dynamikę chudnięcia. Tkanka tłuszczowa wisceralna (brzuszna) jest również bardzo aktywna hormonalnie - dlatego właśnie tak trudno zrzucić brzuszek. Szanuję Pana możliwości finansowe i do niczego nie namawiam. Ale warto odchudzać się z głową a nie z żołądkiem. Proszę wejść na moją stronkę http://kwestiadiety.com/ i tam publikuję własne artykuły, które pomagają w zdrowej redukcji osobom , których z wielu względów nie stać na konsultację dietetyka. Jest Pan dobrej drodze, ja ze swoje strony życzę Panu wytrwałości i powodzenia. Asia Szmitka-Łuszczyk mgr farmacji i dietetyk

Witam Pana,

z pewnością po utracie jeszcze 10kg brzuch będzie mniejszy. Akurat ta partia ciała jest najbardziej oporna na odchudzanie ale jeżeli będzie Pan konsekwentny w tym co robi to osiągnie Pan cel.
Widzę, że jest Pan negatywnie nastawiony do dietetyków ale może warto wybrac się przynajmniej na pomiary składu ciała. Dietetyk przy tym określi nie tylko masę ale i rozkład tkanki tłuszczowej, wody metabolicznej, mięśni oraz ustali Pana zapotrzebowanie energetyczne. Pamięta Pan o tym że dieta musi być dobrana zgodnie z Pana czynną i bierną przemianą materii. Niezdrowe odchudzanie często kończy sie efektem jo-jo.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk