Witam serdecznie,
W tym momencie Pana BMI (współczynnik prawidłowej masy ciała powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach) wynosi 22, co wskazuje na wagę zdrową. Jest to jednak wynik bardzo ogólny. W celu wykonania dokładniejszej analizy składu Pana ciała zapraszam na konsultację dietetyczną. Podczas wizyty wykonam pomiary:
masy ciała
tkanki tłuszczowej
nawodnienia organizmu
masy mięśniowej
masy kostnej
czynnej(AMR) i biernej(BMR) przemiany materii
określę rodzaj sylwetki (WHR)

Dopiero po uzyskaniu tego typu wyników można konkretnie stwierdzić czy Pana sylwetka jest odpowiednia w stosunku do wieku, płci i wzrostu.

W razie dodatkowych pytań lub chęci skorzystania z pomiarów składu ciała zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Brak wzrostu wagi u 19-letniego mężczyzny

Witam Jestem mężczyzną i mam problem z niską masą ciała Mam 19 lat i przy moim wzroście 178 ważę zaledwie około 60 kilogramów Dodam,że staram się jeść bardzo dużo i to produktów wysokokalorycznych a mimo wszystko nie przybieram na masie Czy przyczyną tego jest zbyt wysoki metabolizm? Proszę o porady i odpowiedź jak mogę przybrać na wadzę Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Na początku zalecam zrobić badania np na cukier oraz nadczynność tarczycy. Jeżeli z badań wyjdzie wszystko w porządku należałoby szukać przyczyny w diecie. Powinien Pan skupić się nad tym co zjada, a nie tylko ile. Często spożywamy jedzenie niezdrowe, złej jakości, wysokokaloryczne ale tak naprawdę ubogie w ważne składniki odżywcze. W ten sposób wcale nie odżywiamy swego organizmu. Należy spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 2 godziny przed snem. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Powinno się pić wodę mineralną, a także soki owocowe, soki owocowo-warzywne oraz warzywne (najlepiej świeżo wyciskane). Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po zdrowe przekąski: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce. Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków. Należy unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe. Należy zadbać o odpowiednią dawkę snu min. 7 godzin. Przed snem można wypić melisę lub szklankę ciepłej wody z miodem.

W celu zwiększenia masy ciała powinien Pan być na tzw. bilansie dodatnim czyli dostarczać więcej kalorii niż Pan zużywa. Proszę wyliczyć swoją czynną przemianę materii i tak dobrać jadłospis aby energetyczność diety ją przewyższała. Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem diety zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę.

kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

0

Czy robił Pan już jakieś badania? Może przyczyna nie tkwi w odżywianiu. Proszę zrobić badania na tarczycę i potem zwrócić się do dietetyka.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ginekomastia u 19-letniego mężczyzny

Witam . Mam problem , jest nim ginekomastia . Walcze z nią już siódmy rok (mam 19 lat) . Lekarz rodzinny zawsze mowil że to coś normalnego i że nie mam się czym przejmować, lecz wydaje mi sie ze to zbyt długi okres czasu . Bardzo chciałbym dowiedzieć sie co moze byc tego powodem i jak z nim walczyć . Z góry dziękuje za odpowiedź ;) Pozdrawiam :)
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Ocena przyjmowanych leków, stosowanych używek, preparatów białkowych lub stymulujących wzrost, USG gruczołów piersiowych, najczęściej spożywane posiłki, wywiad to tylko kilka elementów, które trzeba zrobić w celu prawidłowej diagnostyki i ewentualnego leczenia operacyjnego.

0

Witam , proponuję wizytę u endokrynologa i ginekologa! Oni po zbadaniu i zleceniu badań dodatkowych podejmą decyzję co do dalszego postępowania! z.żurawski

0

Szanowny Panie,
Można pozbyć się problemu ginekomastii, zwykle wykonuje tego typu zabiegi u młodych mężczyzn Mężczyźni pozbywają się problemu, klatka piersiowa wygląda normalnie i można ją dalej kształtować np. ćwiczeniami
Ważne jak bardzo Pan chce pozbyć się tego problemu.
Na początek może Pan wysłać zdjęcia klatki piersiowej od przodu i boku
abym mógł się zorientować wstępnie co do zaawansowania ginekomastii klinikajanuszjaworowski@gmail.com lub telefonicznie się kontaktować 508 713 484
dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej
specjalista chirurgii ogólnej
i onkologicznej

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty