Obwód brzucha w 7 miesiącu życia

Dobry wieczór, chciałam się zapytać, czy to normalne, że w 7 tygodniu ciąży mam tak duży brzuch jakbym była co najmniej w 4 miesiącu? Co wiem z praktyki przy pierwszej ciąży... Jutro mam pierwszą wizytę u lekarza i mam nadzieję, że wszystko jest w porządku.

Witam! Na tym etapie ciąży powiększony obwód brzucha raczej nie powinien być tłumaczony ciążą. Szybkość przyrostu obwodu brzucha jest cechą osobniczo zmienną. Przy drugiej ciąży obwód brzuszka często jest większy niż w ciąży pierwszej. Ze względu na młody wiek ciąży najbardziej prawdopodobną przyczyną zwiększenia obwodu w pasie jest wzdęcie. Powinna Pani zwrócić uwagę na dietę, wprowadzając więcej produktów wysokobłonnikowych, w tym warzyw, suszonych owoców oraz kasz, a także jogurtów naturalnych. Jeżeli niepokoi się Pani mimo wszystko, warto podzielić się swoimi wątpliwościami z ginekologiem. Na tym etapie ciąży lekarz będzie mógł wstępnie ocenić rozwój zarodka i udzielić informacji na temat ciąży. Pozdrawiam