Powiększony gruczoł w obrębie piersi

Witam, byłam dzisiaj u ginekologa, ponieważ od miesiąca bolała mnie lewa pierś po lewej stronie, wyczuwałam powiększoną pierś z lewej strony. Lekarz powiedział mi, że to powiększony gruczoł, dlatego mam pytanie, co może być przyczyną powiększonego gruczołu w jednej piersi ?

Aleksander Ropielewski

Zwykle zaczopowanie jego ujścia przez złuszczajacy się nabłonek gruczołu. W odczopowaniu gruczołu pomóc mogą ciepłe okłady, maść ichtiolowa lub okłady z ubitej kapusty.