Powiększony jajnik i upławy zabarwione krwią

Witam, Dwa tygodnie temu robilłam cytologię , wynik to 2 . Wszystko było w porządku. Ale od kilku dni mam powiekszony jeden jajnik i upławy zabarwione krwią, bolało mnie też podbrzusze . zastosowałam clotrimazolum na własną rękę i ból minął ale upławy ciągle są i jajnik ciągle jest powiększony. Co może mi dolegać ? jestem za granicą więc nie wiem czy koniecznie muszę iść do lekarza ? Mam też przy sobie antybiotyk clindamycin ktory stosuje sie przy chorobach drog rodnych, czy moge go zastosować?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie proszę nie stosować antybiotyku samodzielnie, bez konsultacji z lekarzem. Opisane objawy wprawdzie mogą być wynikiem infekcji, ale może być to także wynik innych patologii układu rodnego. Proszę nie bagatelizować problemu, tylko skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.