Powikłania po operacji usunięcia nerki

Witam serdecznie. Miesiąc temu siostra poddała się operacji usunięcia nerki, na nerce był guz. Siostra ma sztuczną zastawkę w sercu. Po operacji miała bardzo niskie ciśnienie, stwierdzono, że przy sercu utworzył się skrzep więc zaczęto rozrzedzać krew, to spowodowało krwotok w miejscu operowanym, skrzep się nie rozpuścił a ona nadal jest utrzymywana w śpiączce.Kilka dni temu był krwotok z przewodu pokarmowego.Stan jest ciężki.Czy takie powikłania po operacji usunięcia nerki często się zdażają?

Trudno mówic o częstości powikłań, bo kazdy przypadek jest inny, ryzyko operacji u pacjentów po operacjach zastawek serca wiąze sie zawsze z ryzykiem zaburzeń krzepnięcia i dalszych skutków

Witam. Nie są to częste powikłania, jednak 2 poważne schorzenia nie ułatwiły zadania. Skrzep w sercu - zapewne w prawej komorze groził zatorem płucnym i nagłą śmiercią. Jeśli to zostało opanowane, a guz nie był rozsiany, to z resztą organizm, siostry powinien sobie poradzić.