Powinnam się martwić tym badaniem?
Witam, W związku z częstymi bólami głowy ale nawet takich o podłożu migrenowym (zaburzenia wzroku tzw aura przed silnym bólem) udałam się do neurologa a on zlecił MR. W wyniku stwierdzono dwa obszary podwyższonej intensywności w sygnału w sekwencji FLAIR w prawym płacie ciemieniowym wielkości do 5mm. Sugeruje się zmiany degeneracyjne naczyniopochodne, demielinizacyjne. Powinnam się martwić? Wizytę mam dopiero za miesiąc u neurologa.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Witam! Na zapas nie ma sensu się martwić. Zbyt lakonicznie opisała Pani stwierdzone zmiany (w istocie białej? reaktywność na kontrast i tp). Należy pogłębić diagnostykę neurologiczną: wzrokowe potencjały wywołane, EEG, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. Najczęściej przyczyną takich zmian są sprawy naczyniowe i wówczas się tego nie leczy, ale trzeba monitorować, czy nie ma progresji. Powodzenia W. Łuczkowski.