Powody częstego zapalenia pochwy w czasie dni płodnych cyklu miesiączkowego

Od kilku miesięcy mam taki problem. Otóż męczę się z nawracającymi zapaleniami pochwy. Objawy nie są drastyczne, że muszę koniecznie udać się do lekarza, ale ratuję się maścią clotrimazolum i ostatecznie gdy sytuacja się już zaostrza stosuje globulki również clotrimazolum, które bardzo dobrze spełniają swoją rolę. Zapalenia te, ujawniaja się zawsze w momencie kiedy zaczynają sie w moim cyklu dni płodne. Co zachodzi, co się dzieje w organizmie, że te zapalenia zawsze w tym okresie mi dokuczają?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Infekcje grzybicze dróg rodnych mogą mieć tendencje do nawracania. Powodem takiego stanu może być niewłaściwe leczenie lub infekcja u partnera. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie. Być może konieczne będzie leczenie partnera.