Powrót do aktywności fizycznej po operacji łąkotki przyśrodkowej

witam... jestem po operacji łąkotki przyśrodkowej.. usunięto mi ja.. prosze powiedzieć czy bedę mógł wrócić do gry w piłkę nożną.. jestem piłkarzem i muszę wiedzieć co dalej..

Szanowany Panie, generalnie tak. Jednak powinien Pan rozpocząć intensywną rehabilitację prowadzoną w ośrodku, który zajmuje się pacjentami po operacjach stawów kolanowych. W pozcątkowym okresie będzie to głownie fizykoterapia oraz zabiegi manualne. Potem rozpocznie Pan wykonywanie ćwiczeń poprawiających stabilizację czynną stawu kolanowego. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do pełnej formy.