Powrót do aktywności fizycznej po usunięciu łąkotki

Witam jestem po usunięciu łąkotki , 8 dzień. 1 dzień po zabiegu nakazano mi normalne chodzenie. Pierwsze ruchy wywoływały ból i czułem to miejsce gdzie był wprowadzony dren. Na drugi dzień chodziłem normalnie lecz miałem problem z wchodzeniem po schodach i schodzeniem. Chłodzenie i okłady z kapusty rozpocząłem od 2 dni. Mam duży zakres ruchy lecz w nad stawem jest płyn. Czy to normalne. Jedyne co mi przeszkadza to ten płyn.

Dzień dobry,

Jeśli zimne okłady nie pomagają proszę zgłosić się do lekarza w celu usunięcia nadmiaru płynu tzw. punkcji kolana. W celu powrotu do pełnej sprawności stawu radzę skorzystać z usług fizjoterapeuty- ważne aby po kolei pracować nad symetrycznym zakresem ruchu w st, uzyskaniu prawidłowej siły mięśniowej, rozciągać i wzmacniać odpowiednie grupy mięśni + wykonywanie ćwiczeń propriocepcji.

Pozdrawiam serdecznie.