Powrót do tabletek antykoncepcyjnych

Mam pytanko, w zeszłym roku od lipca do końca października stosowałam te tabletki i odstawiłam je ponieważ nie było już potrzeby dalszego ich brania. Chciałabym jednak ponownie zacząć brać te tabletki. Czy muszę iść na wizytę do ginekologa i porozmawiać z nim, czy bez problemu mogę zacząć nowe opakowanie? Pozdrawiam K.K

Redakcja abcZdrowie

Witam serdeczne,

Powinna Pani ponownie udać się na wizytę do ginekologa. W takiej sytuacji wskazane jest wykonanie badania ginekologicznego. Nie należy na własną rękę rozpoczynać ponownego przyjmowania tabletek pomimo tego,że wcześniej nie było przeciwwskazań do tych tabletek.

Pozdrawiam