Powstanie rozlewającego się guza na udzie

Witam, mam 18 lat. od pół roku aktywnie biegam i ćwiczę na rowerku stacjonarnym. nie przeciążam swojego zdrowia. Od 3 tygodni na moim udzie powstał wewnętrzny guz (około 2 cm) od tamtej pory sie rozrasta jakby rozlewa. Nie boli jest twardy po napięciu mięśni widoczny jeszcze bardziej. miejsce nie jest zaognione, zero krwiaków stłuczeń, naderwań. Co to może być do jakiego lekarza powinnam się udać.aktualnie guz ma jakieś 5 cm i rośnie.bardzo sie odznacza widać go nawet gdy mam spodnie.co robić?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, kontakt z lekarzem jest wskazany, zmiana wymaga oceny, wykluczyć należy przede wszystkim jej charakter nowotworowy. Zmiana może być też po prostu znacznie rozwiniętym mięśniem. W pierwszej kolejności sugeruję skontaktować się z lekarzem rodzinnym / chirurgiem.