Jak radzić sobie z masywnymi udami?

Witam mam 18 lat i problem z bardzo masywnymi udami. Próbowałem już wielu różnych sposobów, odżywiam się bardzo zdrowo, jem jedynie produkty pełnoziarniste, nie jem wgl fastfodów, nie piję gazowanych napojów, prawie w ogóle alkoholu. Nie potrzebuję porady w stylu "postaraj się schudnąć" gdyż przy wzroście 180 cm ważę 67 kg więc nie jest to chyba dużo, mam wiek metaboliczny 12 lat i ok. 10% tkanki t. a mój obwód w udzie to aż 53 cm. Poza dietą ćwiczę regularnie i jem małe posiłki co 3 h. Pomocy!

Drogi Panie! Z Pańskiego opisu wynika, że stara się Pan prawidłowo odżywiać, a masa ciała oraz poziom tkanki tłuszczowej są w normie, więc zdecydowanie nie powinien Pan dostawać rad w stylu "postaraj się schudnąć". Jeżeli uważa Pan, że obwód Pana uda jest zbyt duży, to polecam skontaktować się z trenerem personalnym lub fizjoterapeutą, którzy mogą zalecić odpowiednie ćwiczenia rozciągające mięśnie, szczególnie po treningu. Zabiegi te pozwolą wysmuklić mięśnie i zapobiegną ich rozrastaniu wszerz. Pragnę także zwrócić uwagę, iż większy obwód uda może być u Pana po prostu naturalny, związany bezpośrednio z Pana budową mięśniową, a także mocną budową kostną. W związku z czym polecam zwrócić uwagę na masę kości podczas wykonywania następnej analizy składu ciała. Życzę powodzenia i pozdrawiam!