W jaki sposób zmniejszyć obwód uda?

Witam, jestem kobietą i mam 25 lat. Rok temu zaczęłam się odchudzać i ubyło mi tylko 4 kg. Mam 159 cm i ważę obecnie 50 kg. Regularnie ćwiczę i zdrowo jem. Na słodycze pozwalam sobie ewentualnie w soboty lub niedziele. Chciałabym schudnąć do 46 lub 48 kg oraz zmniejszyć obwód uda który obecnie wynosi 50cm. Rok temu w udzie było aż 54 cm. Proszę o radę co powinnam zrobić by schudnąć i zmniejszyć obwód uda. Ostatnio ktoś powiedział mi że mam już nie ćwiczyć bo nogi mam mięsiste. Proszę o pomoc.

Witam serdecznie,
Mając masę ciała 50 kg przy wzroście 159 cm, nie widzę najmniejszego sensu odchudzania się, tym bardziej, że Pani regularnie ćwiczy i zdrowo się odżywia. Po co zmieniać coś co już jest dobre? Cztery kg w rok, biorąc pod uwagę, że masa ciała nie wskazywała wtedy na nadwagę to może nie dużo, ale też nie nic.Poza tym jeśli zaczęła Pani regularnie ćwiczyć to z pewnością zmienił się Pani skład ciała, tzn. zredukowała Pani tkankę tłuszczową i jednocześnie rozbudowała masę mięśniową. Ciało się zmieniło z pewnością stało się bardziej jędrne i umocnione. Jak widać sami znajomi to zauważają mówiąc, że ma Pani "mięsiste" nogi. Jeśli na udzie nie będzie już tłuszczu to jego obwód się nie zmniejszy, a intensywne treningi mogą jedynie zwiększyć mięśnie na udach. Radziłabym nie starać się odchudzać, nadal prowadzić taki zdrowy i aktywny tryb życia, ale jeśli nie chce Pani już tak przyrastać w mięśniach to może warto zmniejszyć intensywność ćwiczeń.
Pozdrawiam,