Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Intensywny trening i dieta odchudzająca

Jakiś czas temu rozpoczęłam odchudzanie na własną rękę. Do diety dołożyłam ćwiczenia - około 40-60 minut jazdy na rowerku stacjonarnym. Podczas jazdy po około 20-30 minut zaczynam odczuwać ból jakby w szyi, który się zaczyna za uchem i kończy mniej więcej pod obojczykiem. Czy to może coś oznaczać? Może zbyt intensywnie ćwiczę(raczej się nie forsuję - pedałuję szybko przy niskim obciążeniu)? Dodam, że moje BMI wynosi 31.5. Czy może to być coś niepokojącego, czy raczej się tym nie przejmować?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witam,

Ból może wynikać z małej wydolności organizmu i przeciążenia mięśni - kiedy czuje Pani ból należy zwolnić. Zalecam zwiększanie obciążenia podczas jazdy na rowerku, zacząć bez obciążenia dla rozgrzewki przez 3 minuty a potem co parę minut po trochu je zwiększać. Nie należy się jednak przeciążać, najlepiej tkanka tłuszczowa spala się przy intensywności 60%, czyli tętnie ok. 120 uderzeń na minutę.


Pozdrawiam,
Agnieszka Michałkiewicz
Dietetyk i Trener Personalny

info@klinikazywienia.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy