Dieta podczas modelowania sylwetki

witam.chcialbym poprawic wyglad sylwetki to znaczy rzezbe na lato.mam 180wz i waze 100kg.3 razy w tygodniu silownia po 40min i 2 razy w tygodniu spacer po 60min.ile powinnienem spozywac kalorii i co powinieniem jesc.co przed treningiem co po treningu co przed snem.z gory dziekuje

Renata GrzechociĹska

Witam.
Aby określić zapotrzebowanie kaloryczne nie wystarczą informacje, które Pan podał. W internecie są dostępne odpowiednie kalkulatory. Dostępnych jest również wiele diet, jednak jeśli myśli Pan na poważnie o wymodelowaniu sylwetki proponuję udać się do dietetyka, który dobierze dla Pana odpowiednia dietę.
Pozdrawiam

Witam,

Żeby schudnąć o ok.0,5 kg na tydzień potrzebuje Pan ok.2600 kcal na dobę. Dieta powinna składać się z 25% białek, 15-20% tłuszczy oraz 55-60% węglowodanów. Przy zachowaniu intensywnych ćwiczeń na siłowni oraz prawidłowych nawyków żywieniowych cel będzie blisko. Proponuję także po ćwiczeniach siłowych wejść na bieżnię i zrobić dodatkowe 30 minut szybkiego chodu, co spowoduje przyspieszenie metabolizmu, w konsekwencji prowadząc do utraty tkanki tłuszczowej.

Pozdrawiam,

Grzegorz Wichrzycki
Trener Personalny - www.freebody.pl
Trener Personalny Online - www.freebody-online.pl