Poziom amylazy trzustkowej a dieta i leki

Witam,mam 52 lata,w miesiącu listopadzie ubiegłego roku zrobiłam badanie amylazy trzustki i było 134 ,brałam kreon 20000 plus dieta 2 miesiące,poziom spadł do 108.Zaczełam powoli normalnie jesc i Obecnie w tym miesiącu styczniu robiłam ponownie i jest 120,byłam u lekarza dostałam teraz kreon 40000 plus dieta,i tylko to..Jestem po usunięciu pęcherzyka żółciowego 7 lat temu. Z leków biorę tylko Betalog-zok 0,25 raz dziennie. co może być powodem? moje usg jamy brzusznej wyszło super.Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko powiedzieć. Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.