Poziom ASO po szkarlatynie

Witam serdecznie, proszę o poradę w sprawie mojego 6 letniego syna, którego za 2 tygodnie czeka szczepienie 4w 1- blonica, tężec,krztusiec, polio. Wyniki krwi, które miał robione profilaktycznie miesiąc temu ogólnie były w normie poza jednym parametrem -ASO, które wyniosło 850. Syn chorowal w lutym tego roku i październiku ubiegłego roku na szkarlatynę i zastanawiam się czy ASO w takiej sytuacji może tak długi czas się utrzymywać na tak wysokim poziomie ? Czy bezpieczne jest szczepienie obecnie?

Lek. Tomasz Budlewski

Każde szczepienie wymaga bezpośredniego badania lekarskiego, proponuje udac sie na szczepieńie, jeżeli cokolwiek bedzie sugerować aby nie szczepić to szczepienie zostanie przełożone na inny termin.