Poziom cukru we krwi 140 po zjedzeniu kanapek z dżemem

zjadłam trzy kanapki z dzemem i po godzinie miałam cukier 140.czy jet on prawidłowy i jak wysoko moze sie podwżyszyc cukier po słodyczach

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, 3 kanapki z dżemem to bardzo dużo cukrów prostych, które wpływają na szybki wzrost glikemii. Poziom jest wysoki lecz po 1 godzinie nie przekracza nadmiernie norm. Jednakże badanie glukometrem nie jest badaniem bardzo czułym więc nie można na jego podstawie określić dokładnego stanu. Cukier po słodyczach może wzrosnąć do bardzo wysokich wartości szczególnie jeżeli ma Pani już rozwiniętą cukrzycę. Pozdrawiam