Poziom hormonów przy Hashimoto

Dzień dobry. Czy w przypadku choroby Hashimoto objawy występujące przy tej chorobie są wynikiem braku hormonów, przez to, że tarczyca zostaje powoli "zjedzona" przez stan zapalny? Czy w związku z tym objawy znikają przy leczeniu hormalnym? Czy może objawy są wynikiem samego stanu zapalnego, który toczy się w sumie całe życie i w związku z tym leczenie np. Euthyroxem nie daje efektu w postaci ustania objawów? Dziękuję za pomoc.

Dobre efekty przynosi dieta , która wpływa na wygaszanie reakcji autoimmunologicznej w organizmie (nie tylko tarczycy ale też innych tego rodzaju chorób). Ważne jest ustalenie ew. nietolerancji (nadwrazliwości ) pokarmowych u chorego, co pozwala na wyeliminowanie tych pokarmów, które pobudzają powstawanie przeciwciał.