Poziom limfocytów a typ zakażenia

Ponoć wzrost limfocytów świadczy o zakażeniu wirusowym. Moim problemem jest złe samopoczucie i limfocytoza, która przy każdym badaniu wrasta (do5,0). NEUT spadło do 41,7. Po podaniu antybiotyku limfocyty zaczęły spadać, a NEUT wzrastać. Czy taka sytuacja może jednak sugerować zakażenie bakteryjne a nie wirusowe?

Aleksander Ropielewski

Bez oceny stanu klinicznego i analizy badań dodatkowych trudno jest mi to stwierdzić jednoznacznie. Nie mogę wykluczyć, że Pani podejrzenia są słuszne.