Podwyższony poziom limfocytów a niedobory odporności

Witam, czy podwyżone od kilku miesięcy limfocyty (nigdy więcej niż 56%, wartość bezwgledna na granicy normy po ostatnim badaniu - 3,5 tys/um świadczą o rozwijaniu się poważnej choroby? Inne wartości są w normie, czasem spadają neutrofile, morfo wykonywana miesiąc po chorobie. Dodatkowo występuje niska odporność - chorowanie co 4 miesiące. Rozmaz wskazuje na zwiększoną nieznacznie ilość limfocytów. Mam 24, czuję się momentami osłabiona, ale nie mam gorączki. Gdzie szukać przyczyny?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Przewlekle podwyższony poziom limfocytów może być spowodowany przewlekłymi zakażeniami wirusowymi, bakteryjnymi, wirusowym zapaleniem wątroby, szpiczakiem plazmocytowym, białaczką limfatyczną.W celu dokłądnej diagnostyki proszę udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam