Poziom parathormonu poniżej normy po operacji tarczycy

Witam! Jestem po operacji tarczycy /guzki nie złośliwe/.Robiłam badanie parathormonu i mam poniżej normy tj 13,60 co to oznacza?

Taki stan przejawiający się obniżeniem parathormonu we krwi po operacji tarczycy świadczy o uszkodzeniu pooperacyjnym przytarczyc. Najczęściej taki stan jest przemijający. Jednak jeśli poziom parathormonu w przeciągu 2-3 miesięcy po operacji nie wróci do normy może to być objawem trwałego uszkodzenia gruczołów przytarczycznych. Proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z endokrynologiem.