Poziom progesteronu a prawdopodobieństwo zapłodnienia

Dobry wieczór, bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie:czy poziom Progesteronu w 5 dpo - 10,49 oraz w 7 dpo - 12,86 jest prawidłowy?czy potwierdza,że owulacja była czy też może być sygnałem, że doszło do zapłodnienia? zakres referencyjny w lab.:f.owul. 0,8 - 3,0, f. lutealna 1,7 - 27. Byłam na usg w 11 dc - endometrium było trójlinijne 8mm, pęcherzyk 20mm. Czy przy ewentualnym zapłod.powinnam brać progesteron?Dziś w 7dpo miałam plamienie.

Aleksander Ropielewski

Wynik poziomu progesteronu w fazie lutealnej mieśći się w granicach normy. Warto byłoby mieć informacje odnośnie poziomu pozostałuch hormonó płciowych aby móc jednoznacznie stwierdzić o konieczności stosowaniu progesteronu. Ponadto kluczowa będzie ocena owulacji przy użyciu USG.