Poziom przeciwciał przeciwko cytomegalii a ryzyko choroby u dziecka

Kobieta, 35 lat, Warszawa witam,jestem w 38 tygodniu ciazy,dzis odebrałam wyniki badan z ktorych wyszło przeciwciała igM wyszło 1,280 rzeciwciała igG 0,0 ,wizyte u swojego ginekologa mam w piatek,czy jest to stan powazny i grozi cytomegalia i grozi mojemu dziecku.jakie sa komplikacje ewentualne.dziekuje za odpowiedz pozdrawiam

Witam,
Cytomegalia jest bardzo poważnym schorzeniem, jeżeli dochodzi do czynnej infekcji w okresie ciąży. Wirus cytomegalii jest najczęstszą wirusową przyczyną wewnątrzmacicznego zakażenia płodu. Uważa się, że około 1% noworodków ulega zakażeniu w okresie płodowym, następstwem czego są zaburzenia i opóźnienia.
Proponowałbym powtórzyć badanie w innym laboratorium i upewnić się, czy wynik jest miarodajny. Jeżeli wyniki będą powtórnie nieprawidłowe, proszę udać się do lekarza ginekologa, a po jego skierowaniu do specjalisty chorób zakźnych, który zaleci dalsze postępowanie.