Poziom testosteronu a słaba budowa kości i brak sił

Witam, ostatnio robiłem sobie badanie krwi ze względu na hormony, wybrałem testosteron, hormon wzrostu, kortyzol i estriadiol. Badanie robiłem ze względu na słabą budowę kości i braku siły jak i znużenia. Co dziwne wyszło mi że testosteronu we krwi mam 9,5 gdzie zakres ref. to 3-8 więc powinienem być silnym żywym facetem. Za dwa dni doszły wyniki hg i tu się okazało że mam go bardzo mało 0.14 ng/ml inne hormony w normie. Czym to może być spowodowane ?proszę o pomoc

Dzień dobry,

Zbyt niski poziom hormonu wzrostu może wynikać z niedoczynności przysadki. Warto pokazać się endokrynologowi, niewykluczone, że po rozmowie z Panem i dokładniejszym badaniu zaleci dodatkowe badania.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz