Niskie libido, słaba koncentracja, osłabienie a wyniki badania testosteronu i estradiolu

Witam, w związku z licznymi objawami jak : słabe libido, bardzo słaba koncentracja,osłabienie , zrobiłem badania testosteronu całkowitego 180 norma 330-800, estradiol ponizej normy natomiast badanie LH i fsh w normie. O czym świadczy estradiol ponizej normy i testosteronu? Mieszkam w UK i jes znacznie trudniej o żetelna poradę niz w Polsce , prosze o sugestie .Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,

Wygląda na to, że ma Pan hipogonadyzm pierwotny. Teoretycznie, przy zdrowej przysadce i właściwie reagującej na wahania hormonów "obwodowych" stężenie LH powinno być znacznie wyższe. Proszę skontaktować się z endokrynologiem. Koniecznie jest dokładne zbadanie Pana i zebranie szczegółowego wywiadu, co pozwoli wybrać najbardziej optymalne dla Pana postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz