Poziom TSH a otyłość

Dietetyk zachęcił mnie do zrobienia badań hormonalnych (mam otyłość). TSH wynosi 4,18 przy normie 4,3, ft3 jest w normie, ft4 wynosi 1,02 przy normie 0,93. Ostatnio męczy mnie senność, spadek koncentracji i problemy z pamięcią - potrzebuję chwili, by przypomnieć sobie imiona najbliższych, nie jestem w stanie przeczytać więcej niż kilka stron tekstu na raz. Martwi mnie to tym bardziej, że zbliża się rok akademicki. Czy powinnam udać się do endokrynologa?

Dzień dobry,

Proszę udać się do endokrynologa. Przed wizytą warto dodatkowo oznaczyć poziom przeciwciał antyTPO i aTG we krwi. Przy takich wartościach hormonów ma Pani prawo odczuwać objawy niedoczynności tarczycy. Lekarz po zebraniu wywiadu i zbadaniu Pani zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz