Poziom TSH u 22-latki

Dzien dobry mam pytanie robilam wczoraj badania TSH-7,380 T3 i T4 mam w normie nie wiem co robic umnie w miescie trzeba czekam okolo rok czasu zeby dostac sie do lekarza. Prosze o pomoc.

Dzień dobry,

Ma Pani subkliniczną niedoczynność tarczycy. Średnie stężenie TSH u osób zdrowych w Pani wieku wynosi ok. 1,5. Jeśli odczuwa Pani objawy niedoczynności tarczycy takie jak np. nadmierne zmęczenie, senność w ciągu dnia, uczucie zimna, wzrost masy ciała itd, wówczas warto udać się prywatnie do lekarza. Po zastosowanym leczeniu poczuje się Pani znacznie lepiej. Ważna jest jakość życia, a czekanie rok na wizytę na NFZ w Pani przypadku mija się z celem. Warto zainwestować w wizytę, aby dzięki zaordynowanemu leczeniu poczuć się znacznie lepiej.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz