Wyniki hormonów tarczycy u 20-letniej kobiety

Witam, czy mam zdrową tarczycę z wynikiem TSH 5.08 (0,27-4,2) FT4 15.49 (11,971-21,882) ?

Dzień dobry,

Pani wyniki badań wskazują na subkliniczną niedoczynność tarczycy. Średnie wartości TSH w Pani grupie wiekowej wynoszę ok. 1,5. Jeśli ma Pani któreś z objawów niedoczynności tarczycy (np.zmęczenie, senność w ciągu dnia, gorszą koncentrację,obniżony nastrój, mniejszą chęć do jakiegokolwiek działania, problemy z wagą, uczucie zimna, suchą skórę, zaburzenia miesiączkowania, wypadające nadmiernie włosy itd) lub planuje Pani ciążę, to warto rozważyć leczenie małą dawką leku, które sprawi, że poczuje się Pani znacznie lepiej, co oczywiście poprawi Pani jakość i komfort życia :)

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz