Poziom wapnia we krwi 21-letniej osoby do analizy

Czy stezenie wapnia we krwi 2,75 mmol/l jest zbyt duze? Z tego co wiem to prawidlowe stezenie wynosi 2,65 mmol/l, aczkolwiek niektore zrodla mowia o granicy 2,75 mmol/l. Lekarz przepisal mi witamine d3, Vigantoletten 1000 twierdzac ze mam niedobory witaminy D, jednak w ulotce pisze zeby nie brac tego leku majac zawyzony poziom wapnia we krwi. Czy powinienem brac ten lek?

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy od norm w danym laboratorium gdzie wynikała Pani badanie. Proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego ubezpieczenia ponownie skontaktować się z nim.