Poziom żelaza u osoby aktywnej fizycznie

Witam Chciałbym zapytać czy poziom żelaza tzn obecnie 178 mg to dużo a może niebezpiecznie? Jestem kolarzem MTB i zależało mi na większej ilości tego składnika Wiadomo ze jest odpowiedzialny za transport tlenu pożądany przez sportowców Wczesniej tzn rok temu bylo go około 80 mg

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wg norm wydaje się że jest to wysoki poziom żelaza. Pozdrawiam