Pozytywny wynik antygenu DFS70 w badaniu ANA3

Dzień dobry, bardzo proszę o opinie co może oznaczać silnie pozytywny wynik antygenu DFS70 (+++) w badaniu ANA3. Dodam, że pozostałe 15cie antygenów są negatywne. Badanie pAnca, cAnca oraz dsDNA również są negatywne. Badanie ANA2 wykazało świecenia ziarniste w mianie 1:320. Choruję na niedoczynność tarczycy oraz Hashimoto. Bardzo dziękuję za opinię.

Lek. Tomasz Budlewski

sugeruję się iż obecność dfs 70 redukuje możliwość wystąpienia chorób reumatycznych.