Pozytywny wynik testu ciążowego w 4,5 miesiąca po porodzie

Witam, Jestem po porodzie 4,5 miesiąca, pierwszą miesiączkę dostałam już 1,5 miesiąca po porodzie. Miesiączki miał raz w 25 dniu cyklu a raz w 31 dniu cyklu. W czerwcu miesiączki już nie dostałam. ostatnią miesiączkę miałam od 1- 7 maja. Z mężem uprawialiśmy seks 8 i 11 maja czy jest możliwość że wtedy zaszłam w ciążę. Wczoraj zrobiłam test i wyszedł pozytywny. Nie wiem teraz jak to będzie wiem że powinno się odczekać chociaż rok a tu już ciąża. Czy coś grozi mi lub mojemu dziecku?

Szanowna Pani!

Zapewne jest Pani ponownie w ciąży . Jeżeli rodziła Pani siłami natury to nie ma zagrożeń ani dla Pani ani dla dziecka.Jeżeli karmi Pani piersią należałoby się zastanowić nad odstawieniem dziecka od piersi. Na pewno powinna się Pani skontaktować ze swoim ginekologiem.

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka