Praca nad sobą przy pokonywaniu objawów somatycznych

Witam. Co oznacza praca nad sobą przy pokonywaniu objawow somatycznych przy stresie i nerwicy? I ile taki proces trwa?

praca nad soba, to jest leczenie wlasnych traum.jak dlugo trwa ten proces to zalezy od motywacji, ilosci dzialania zainteresowanego+od doswiadczenia osoby pomagajacej.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam
Tak jak to pani określiła praca nad sobą jest procesem i zależy od nas samych, a ponieważ nie da się ujednolicić wszystkich tak samo, dlatego każdy pracuje we własnym tempie i dla każdego czas będzie rożny. Pozdrawiam

Witam. Aby poradzić sobie z objawami somatycznymi nerwicy należy się przyjrzeć co jest żródłem stresu, co nasila objawy nerwicowe. Często są one skutkiem naszych przeżyć a następnie wynikającego z nich naszego myslenia o sobie, otaczającym świecie. Dotarcie do takich przekonań a następnie praca nad nimi pozwala stopniowo złagodzić objawy i wyzdrowieć. Samodzielna praca jest bardzo trudna, zachęcam do skorzystania z psychoterapii. Pozdrawiam serdecznie