Pogłębienie arytmii i objawów somatycznych nerwicy

Witam,mam pytanie do psychiatry...4 miesiace bralam effectin 75 o przedluzonym dzialaniu..jednak musialam zrezygnowac z uwagi na poglebienie arytmii na ktora choruje...jest poprawa lecz uwazam ze powinnam otrzymac inny lek o podobnym dzialaniu ale nie kardiotoksyczny...obecnie poglebily sie objawy somatyczne nerwicy,skurcze dodatkowe serca i bol zoladka, prosze o wskazowki

Witam Panią. Z zawodu nie jestem lekarzem, ale psychologiem. Mimo tego chciałbym Pani zwrócić uwagę na jeden ważny aspekt. Napisała Pani w moim przekonaniu o bardzo poważnych i niepokojących objawach. Wiążące odpowiedzi na zadane pytania może Pani moim zdaniem uzyskać wyłącznie w kontakcie bezpośrednim. Mam nadzieję, że ma Pani swojego lekarza prowadzącego, który ma przed sobą historię Pani choroby i może wziąć odpowiedzialność za odpowiednio dobraną farmakoterapię (w razie negatywnych reakcji ze strony Pani organizmu szybko przeciwdziałać). Konsultowanie się w tym aspekcie prze internet może Pani dostarczyć mało precyzyjnych a tym samym ryzykownych dla Pani zdrowia wskazówek. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Dzień dobry,
Rzeczywiście wenlafaksyna może niekiedy powodować objawy niepożądane związane z układem sercowo - naczyniowym. Jest to bardzo dobry lek, ale z uwagi na nasilenie arytmii u Pana wydaje się, że należy go zmienić na inny preparat. To, jaki lek powinien być zastosowany, należy ustalić na wizycie u lekarza psychiatry, prawdopodobnie uda się dopasować inne lekarstwo, które Panu pomoże a nie będzie wywoływało takich działań niepożądanych.
Pozdrawiam.