Co oznacza ból pępka przy nerwicy lękowej?

Witam. Od 4 dni boli mnie pępek. Dodam że choruje na nerwice lękowe z zaburzeniami somatycznymi. Nie boli mnie ciągle tylko jak np się pochylam albo siedzę ( ale też nie zawsze ). Zaczęło się od tego że podczas kąpieli myłam pępek i ogarnął mnie silny lęk a po chwili ból. Myślałam że rozwiązuje mi się pępek ale przeczytałam i wszędzie pisało że to nie możliwe. Bardzo proszę o informację czy powinnam iść z tym do lekarza na przykład na usg brzucha czy to bardziej na tle nerwicowym.

Witam Pania,

objawy wygladaja na nerwice przy czym nalezy pamietac, iz objawy somatyczne przypisujemy nerwicy wówczas gdy podloze fizyczne zostanie wykluczone. Zachecam do wizyty u swojego lekarza rodzinnego, ktory w razie wykluczenia podloza natury biologicznej pokieruje Pania do psychologa/psychoterapeuty a w razie potrzeby do psychiatry gdyz wspomaganie terapii poprzez leki moze byc tymczasowo wskazane.

Witam Panią. W Pani poście zwróciło moją uwagę, że napisała Pani, że choruje na nerwicę lękową z zaburzeniami somatycznymi. Brakuje mi informacji czy w związku z tym korzysta Pani z pomocy specjalistów. To ważne, żeby znała Pani i stosowała sposoby, które mogą skutecznie obniżyć siłę Pani lęku. W innym przypadku będzie on się nasilał. Oczywiście może Pani udać się do lekarza, żeby upewnić się, że z Pani zdrowiem somatycznym jest wszystko w porządku. Jeśli jednak odczuwany przez Panią ból jest związany z nerwicą to obecny objaw może być niebawem zastąpiony innym. Dlatego jest ważne by korzystała Pani z pomocy specjalistów. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/