Czy przeziębienie może nasilać nerwicę lękową?

Mam zdiagnozowana nerwice lękowe. Lecze się od ponad 2 lat. Czy przeziebienie może nasilac lęki? Od kilku dni jestem osłabiona i nie mam siły na nic. Doszło do tego uczucie derealizacji... W nocy mam napady paniki. Czy to wszystko może być spowodowane zwyklym przeziebieniem?

Dzień dobry.
Przeziębienie samo w sobie raczej nie powinno powodować nasilenia objawów nerwicy. Może chodzi o to, że jest Pani osłabiona i zwiększyła się Pani wrażliwość. Największy wpływ może mieć znaczenie jakie Pani przypisuje temu przeziębieniu. Co to dla Pani oznacza? Czy potęguje jakieś lęki? Sposób interpretowania może mieć wpływ na stany lękowe. A może coś poza tym dzieje się w Pani życiu?
Jeżeli w ramach leczenia zaburzeń lękowych korzysta Pani z psychoterapii warto tę kwestie poruszyć na najbliższej sesji. Jeżeli jeszcze nie podjęła Pani psychoterapii, gorąco do tego zachęcam. Psychoterapia umożliwia lepsze zrozumienie siebie, odkrycie wewnętrznych konfliktów, które kryją się pod objawami i wypracowanie konstruktywnych rozwiązań.
Pozdrawiam serdecznie,
MB

Witam,
Samo przeziębienie nie powinno nasilac objawów.
Nie wiem czy korzysta Pani z pomocy psychiatry czy psychoterapeuty.
Jeśli leczy się Pani jedynie u psychiatry polecam rozpoczęcie psychoterapii, która pomoże uporać się z dolegliwościami.
Pozdrawiam serdecznie,