Nerwica lękowa a stosowanie Hydroxyzyne z Metocard

Witam od 6 lat mam nerwice lękowa jednak nie leczylam się.teraz dostałam od lekarza hydroxyzyne 10 ale biorę tez metocard 50 na tachykardie.a zapomniałam o tym powiedzieć lekarzowi moje pytanie brzmi czy można przyjmować hydroxyzyne z metocard czy muszą być jakieś odstępy czasowe by drastycznie nie obniżyły mi ciśnienia ? Z góry dziękuję i pozdrawiam dodam że metocard 50 biorę co 6 h a hydroxyzyne mam brać co 12 h.

Witam Panią. Z zawodu jestem psychologiem nie lekarzem. Od lat jednak współpracuję z lekarzami jako specjalista psycholog kliniczny. Zaniepokoiła mnie informacja o tym, że od 6 lat ma Pani nerwicę lękową i nie leczyła się Pani. To ważne by diagnozie postawionej przez specjalistę towarzyszył plan leczenia, którego realizacja poprawi jakość Pani życia. Jeśli chodzi o leki to odradzam przyjmowanie obu leków bez konsultacji z lekarzem u którego Pani była. To on jest osobą kompetentną do odpowiedzi na zadane przez Panią pytanie a chodzi o ryzyko negatywnej interakcji obu leków. Proszę jak najszybciej umówić się ze swoim lekarzem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam,

W kwestii leków najlepiej odpowie Pani lekarz. Z psychologicznego punktu widzenia zachęcam do rozważenie podjęcia psychoterapii. Często najlepsze rezultaty leczenia zaburzeń lękowych można osiągnąć korzystając i z farmakoterapii i z psychoterapii. Gdyby miała Pani dodatkowe pytania, to zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam
Karolina Matlak